0
נגישות

צילום רומנטי - סיפור אהבה בלתי נשכח

צילומים רומנטיים אלו צילומים מלאים בעדינות, רוך, יופי ובקיטש- אבל קישט טוב, כזה שאתם רוצים לראות בתמונות.

קיטש מוגדר כעודף רגש ומתיקות, אך יש פעמים בהם אתם כן רוצים את הקיטש הזה- כמו למשל בצילומים רומנטיים לחתונה. בצילום רומנטי יש חשיבות רבה ללוקשיין ותאורה, ולאחר מכן לסצנה המצולמת ולאביזרים, אך נזכיר מראש שללא צלם שידע להשתמש נכון בכל התפאורה -התמונות יצאו פחות מעניינות מתמונות של סלפי.

מיקום הצילום

אחד הדברים שמאפיין צילום רומנטי הוא הלוקשיין, חשבו על שיר אהבה (לא שיר מזרחי, אלא שיר אהבה אמיתי עם קליפ מושקע) ועל הלוקשיינים בהם הוא מצולם- תוכלו לשאוב ממנו רעיונות. בארץ הלוקיישן המוכר ביותר הוא חוף הים. מלבד חוף הים אפשר לקחת כל לוקשיין עם נוף יפה ולהצטלם בו- חוות רכיבה על סוסים, כפר ווינטג' ועוד.

הרומנטיקה נמצאת בכל מקום ולא רק על חוף הים, ואפשר לבחור נופים שונים ליצירת גיוון בתמונות.

סטודיו הצילום יציע לכם מקומות שונים לצילום ואתם מוזמנים להציע גם לוקיישנים משלכם- מקומות יפים בארץ שטיילתם בהם, או מקומות משמעותיים עבורכם מתקופת הזוגיות המשותפת שלכם.

אפשר לצאת קצת מהקופסא ולהצטלם לא רק בחוץ אלא גם בפנים- רכב אספנות או בר מושקע יתנו תפאורה מעניינת לסיפור האהבה שלכם. נפוץ היום אלו צילומים בחנות רהיטים, בה אתם מנציחים רומנטיקה מחיי היום יום ולרשותכם עומד סט מוכן מראש.

זמן הצילום

לאחר שבחרתם את מקומות הצילום, יש להתאים לכל מקום את השעה הרצויה להצטלם בו. ישנה שעה ביום הנקראת בעולם הקולנוע שעת קסם- זו השעה בה כל הצילומים יוצאים מצוינים בגלל התאורה הטבעית של היום. שעת הקסם מתרחשת בשעת בין הערביים, כאשר השמש נוטה לשקוע. בשעה זו התאורה עדינה ורכה, ותווי הפנים יוצאים מעוגלים ולא חדים. תאורה זו מחמיאה מאוד גם לבני אדם וגם לנוף ולאביזרים שונים המופיעים בתמונה.

הזריחה היא גם שעה מצוינת לצילום בה הצילומים יוצאים יפים, בעיקר בגלל צבעי רקע השמיים. רצוי לנצל גם את שעת הזריחה וגם את שעת בין הערביים לצילומים, בכל זאת, מדובר בסך הכל ביום אחד יחיד מסוגו, שלא יחזור על עצמו פעם נוספת.

אביזרים ( פרופס)

כדי להעשיר את התמונה כדאי להשתמש באביזרים. למשל שמשייה לבנה לכלה, מניפה, כוסות יין וכל מה שמתקשר לסיפור של אותה תמונה. אחת התמונות הרומנטיות הנפוצות היא צילום של הכלה על ספסל נדנדה על רקע השקיעה, אפשר להוסיף על הספסל זר פרחים ליצירת תמונה מלאה יותר. ככל שהסט יהיה עשיר יותר בפרטים, כך הסיפור יראה אמיתי ומעניין יותר.

צלם טוב ידע מתי להבליט את האביזרים, כמו למשל להבליט את טבעות הנישואין ומתי לתת לאביזרים להיות חלק מהנוף ולתת לכם לבלוט בתמונה. לצד תמונות עם אביזרים, כדאי לצלם כמה תמונות נקיות מאביזרים בהם רק אתם והנוף מופיעים, ותאורה נכונה. כך יישארו לכם למזכרת תמונות במגוון סגנונות.

סצנה

תמונה טובה מכילה בתוכה אמירה או סיפור, לכן התמונות הקלאסיות הן יפות- אבל לא מרגשות ולא מעוררת צחוק או הזדהות, כי הן לא מספרות סיפור. הסיפור שלכם הוא סיפור האהבה בינכם, מספיק שהצלם יהיה מיומן ויקלוט את המבט שהוא מעיף לעברך, מבט מלא אהבה, והסיפור הונצח בתמונה. נסו לתת לכל תמונה קונספט, סיפור שיעמוד מאחוריה ויהפוך אותה מתמונה קפואה ולא טבעית לרגע שנלכד במצלמה מתוך סיפור שלם.

בשורה הסופית, האווירה יוצרת את התמונה

צילום רומנטי מושפע מהאווירה- אוירה שנקבעת על ידי הלוקשיין, התאורה והאביזרים אבל בעיקר על ידכם. נכון שבאופן טבעי אתם מאוהבים והרומנטיקה פשוט ניכרת בכם, אך לעיתים מול המצלמה קשה להציג את הרגש המתאים והזווית הנכונה. כדי לעזור לכם להתחבר לצילומים, הכינו פלייליסט עם שירים רומנטיים- שירים שאתם אוהבים ומכירים. תנו לו להתנגן ותראו איך הוא משפיע על האווירה.בחרו צוות צילום שיהיה לכם נוח איתו ושידע לתפוס את הרגעים בהם אתם לא עושים פוזה למצלמה, אלא את הרגעים שאתם טבעיים אחד עם השנייה ובכך הוא ינציח את הרגעים האמתיים האלו של רגע לפני החופה לדורות.