דף הבית » אירועים ואטרקציות » איך מארגנים אירוע דיבייט שמתאים לכלל הגילאים

איך מארגנים אירוע דיבייט שמתאים לכלל הגילאים

תענהאירוע דיבייט הוא אירוע חוויתי ומלמד לכל מי שמשתתף בו, מבוגרים או צעירים. הוויכוח והדיון בצורה המיוחדת של אירוע דיבייט הוא כלי מצויין ללמידה, פיתוח חשיבה, ופיתוח יכולת הקשבה לאחר. אולם, האתגר הגדול באירוע דיבייט, הוא לארגן אותו באופן כזה שיתאים לכלל הגילאים.

 

דיבייט

אם אתם לא מכירים את המושג דיבייט, כנראה אתם חיים בעולם אחר. בשנים האחרונות, אירועי דיבייט שונים ורבים מציפים את העולם, ומתקיימים עוד ועוד. למי שבכל זאת לא מכיר, המושג דיבייט מתייחס לדיו או ויכוח המתקיים מול קהל, תוך שמירה על כללים בסיסיים של הקשבה לצד השני, וקיום דיון מעמיק ולא רדוד.

אירועים כאלה נפוצים מאוד בשנים האחרונות, בעיקר בבתי ספר ותנועות נוער, במטרה לתת לתלמידים את הכלים הרבים אשר אירוע דיבייט יכול לתת. יתרה מזאת, ישנן חברות ותנועות בארץ אשר הנפיקו קורס דיבייט, במטרה ללמד אנשים כיצד לנהל דיון בצורה הטובה ביותר, תוך שמירה על כללי הדיבייט.

 

הכלים שאירוע דיבייט נותן

כלים אלו, שאירועי הדיבייט מעניקים למשתתפים בו, הם רבים, מגוונים וחשובים. הכלי החשוב ביותר שהמשתתפים מקבלים מאירוע דיבייט הוא למידה כיצד לנהל דיון בצורה מעמיקה, תוך הקשבה אמיתית לטענות שני הצדדים, ובלי לזלזל באף אחד. בנוסף, הדיבייט מלמד את הצדדים לפתח יכולות חשיבה מקוריות, ואף לאפשר ראש פתוח לחשיבה על מה שאחרים אומרים. כלי נוסף, וחשוב לא פחות, שדיבייט מעניק למשתתפים בו הוא שיפור יכולת ההבעה, כושר השכנוע, ולמידה מהירה של דברים.

 

דברים אלו הם גם הכללים הבסיסיים של הצדדים המתווכחים בדיבייט. הצדדים בדיבייט חייבים לכבד אחד את השני, להעלות טיעונים אמיתיים ולא רדודים, תוך ניסיון אמיתי לשכנע את השומעים, ולהקשיב אחד לשני. שמירה על כללים אלו הן מה שיהפכו את אירוע הדיבייט לאירוע טוב, חיובי ומלמד.

 

ארגון אירוע דיבייט

כאן אנו מגיעים לאתגר הגדול עבור מי שמארגן אירוע דיבייט. על מנת לארגן אירוע כזה, צריך להסביר לכל המשתתפים בו את כללי הדיבייט, ואת מטרותיו. כאשר מארגנים אירוע למבוגרים, הדבר בדרך כלל פשוט יותר, כיוון שהם מבינים את המטרות ואת חשיבות הדברים. אולם, לילדים לעיתים מעט קשה יותר להסביר את הדברים, ולכן צריך לעשות זאת בחכמה.

למען האמת, בדיוק בשביל אירועים כאלו, קמו ארגונים כמו שרביט מנהיגות, אשר מארגנים בעצמם אירועי דיבייט לכל הגילאים, ונותנים את החוויה המלאה. דבר נוסף וחשוב ביותר שיש לשים לב אליו כאשר מארגנים אירוע דיבייט הוא בחירת הנושא. גם בזה צריך לחשוב לעומק מה הנושא המתאים לגילאים המשתתפים.

 

ארגון אירוע דיבייט

לסיכום, ארגון אירוע דיבייט הוא אתגר לא קטן, אם רוצים שהוא יהיה טוב ומהנה. צריך לשים לב להסברת הכללים והדגשים באופן ברור, ובנוסף לבחירת הנושא כך שיתאים ויעניין את המשתתפים.

 

מה היה לנו עד עכשיו?

אלכוהול לאירועים
אירועים ואטרקציות
הבית של אלכוהול לאירועים

כמו מוצרים רבים אחרים, גם את האלכוהול ניתן לרכוש היום באינטרנט בצורה יעילה ומהירה. זוהי הדרך הטובה ביותר לקבל עד הבית את האלכוהול לאירוע שלכם.

קרא עוד »
מדביר
אירועים ואטרקציות
איך להרחיק חרקים מגני אירועים?

אחד המצבים שעשויים להפוך כל אירוע בגן אירועים למזכרת נוראית הוא הופעה של חרקים במקום. הדבר עשוי לבוא לידי ביטוי ביתושים שעוקצים את האורחים, מעופפים

קרא עוד »
מצלמה
אירועים ואטרקציות
איך לבחור צלם בת מצווה מקצועי

האירוע המרגש מתקרב וכל ברת מצווה מחפשת את הצורה המושלמת עבורה לחגיגה, בשנים האחרונות חגיגות בת המצווה התגוונו וקיבלו צורות מיוחדות בין חגיגות פאר למסיבות

קרא עוד »