דף הבית » כללי » נולד לכם בן? מזל טוב! כך תתחילו לתכנן את הברית

נולד לכם בן? מזל טוב! כך תתחילו לתכנן את הברית

בן חדש במשפחה הוא תמיד אושר גדול, וללא ספק מצריך אירוע ברית חגיגי. במסגרת מבצע תכנון הברית יש שלל דברים לדאוג להם כמו רשימת מוזמנים, הזמנה לברית, מוהל, בחירת מקום לאירוע, בחירת מנות האוכל ועוד. הכנו לכם מדריך מיוחד שבאמצעותו תוכלו לתכנן את הברית לרך הנולד. בואו נצא לדרך.

 

הכנת הזמנה לברית

כמו בכל אירוע, גם בברית יש צורך בהזמנה עבור האורחים. רוב ההזמנות כיום הן דיגיטליות, אך ניתן גם להדפיס הזמנות פיזיות ולחלק לאורחים. הזמנה דיגיטלית ניתן לשלוח בשלל אמצעים, כמו הפצה ברשתות החברתיות, בהודעת וואטסאפ למשפחה, או לצרף להודעה קובץ הזמנה לאירוע. הזמנה יפה לברית היא אלמנט חשוב, וזו ההזדמנות גם ליידע על מיקום וזמן וגם להרשים ולרגש את שאר בני המשפחה.

בְּרִית

הזמנת מוהל

ללא ספק מדובר באירוע המרכזי בברית עצמה. חשוב לשריין מוהל מראש, רצוי כבר בעת הלידה. מאחר ואירוע הברית מתקיים ימים ספורים לאחר הלידה, חשוב לבדוק אופציות למוהל גם לפני כן. בעת בחירת מוהל, כדאי לברר המלצות עם חברי משפחה וחברים שגם הם ביצעו ברית לבנם בתקופה האחרונה. ניתן לבחור מוהל מבית הכנסת המקומי, מוהל שהוא חבר של המשפחה, מוהל רפואי או מוהל בעל שם שאתם מעוניינים בו ספציפית.

 

כמות אורחים

בברית, לרוב מזמינים פחות אורחים מאשר לחתונה. עם זאת, חשוב לציין כי ברית לא עומדת באיזושהי הגבלת אורחים. לרוב הזוג יזמין את המשפחה הקרובה וחברים קרובים. ניתן להזמין גם חברים של ההורים ועוד שלל אורחים אם תרצו. חשוב מאוד לפני יצירת קשר עם האולם, לבדוק את כמות המוזמנים שיש לכם ולפיה לעבוד. לאחר הכנת הרשימות המלאות, ניתן לפנות לאולם שאתם מעוניינים לקיים בו את האירוע ולהתחיל לדון על מחירי מנות.

 

בחירת אולם

בחירת אולם לקיום הברית תגיע אחרי הכנת רשימת מוזמנים. מדוע? כי לאחר הכנת הרשימה, תדעו לאיזה גודל אולם אתם מכוונים פחות או יותר. במידה ויש לכם יותר מ-300 מוזמנים, תוכלו לפנות לאולמות הגדולים יותר. במידה ויש לכם בין 100 ל-200 מוזמנים, רצוי ללכת על אולם קטן ואינטימי. ניתן גם להשתמש בבתים פרטיים, חצרות ומקומות פתוחים במידה ואתם מעוניינים לקיים אירוע קצת מרענן ושונה בנוף. האופציה של חצר או בית פרטי תעבוד נהדר למי שיש לו באזור ה-100 מוזמנים.

 

בחירת קייטרינג

לאחר בחירת האולם, עולה השאלה של קייטרינג ואוכל. ניתן להתייעץ עם בעלי האולם ולבדוק האם יש להם אופציה לקייטרינג שמגיע יחד עם המקום, או לבחור קייטרינג באופן עצמאי. מאחר וברית זה אירוע יחסית קצר, נסו לחשוב על האוכל שאתם מעוניינים להגיש באירוע. רצוי שלא להפריז בכמויות ועלויות, ועדיין יש לדאוג שהארוחה תהיה טעימה, מגוונת ומכובדת.

תכנון הברית

מה היה לנו עד עכשיו?