דף הבית » אירועים ואטרקציות » האם אמן חושים מתאים גם לילדים?

האם אמן חושים מתאים גם לילדים?

מופעים של אמני חושים הפכו יותר ויותר שכיחים בארצנו. אם בעבר הלא רחוק היו מתי מעט של אמני חושים בישראל שעלות ערב הופעה אחד שלהם היה גבוה מאוד, כיום ישנם רבים המופיעים כאמני חושים ושבכוחם להופיע בפני קהל. מעבר לערבים בהם עיקר המשתתפים הם מבוגרים, התגברות התופעה הפכה את מופעיהם של אמני החושים לכאלו בהם הקהל הוא ילדים. לאור סוג ההופעה והפעילויות המבוצעות בה, ננסה כעת לענות על השאלה האם מופעיהם של אמני חושים מתאימים גם לילדים.

 

מה כולל המופע?

השלב הראשון במענה על שאלה זו עובר בהגדרה של מה כולל מופע של אמן חושים. ובכן, לכל אמן חושים יש את ההיבטים המיוחדים שלו במסגרת הופעה, אך ניתן לעמוד על רכיבים המשותפים לרוב רובם של אמני החושים. ראשית, השימוש בטלקינזיס הוא עניין המשותף לאמני חושים רבים. למעשה, ניתן להגדיר את הטלקינזיס כ'אבן הראשה' של המקצוע. דוגמא בולטת לשימוש בשיטה זו היא היכולת לכופף כפיות.

שנית, דוגמא מרכזית נוספת החוזרת במופעיהם של אמני חושים היא היכולת לקרוא מחשבות או להשתמש בסוגסטיה. אמן החושים מנהל שיחה עם איש או אנשים מהקהל והוא מנסה לקרוא את מחשבותיהם. אפשרות מרכזית נוספת היא השימוש באביזרים מיוחדים. ניתן להדגים זאת באמצעות מתקן לניסור אדם או חבלים בלתי נגמרים.

 

היעדר מגננות

אחד מהמאפיינים המרכזיים של ילדים הוא היעדרן של מערכות הגנה המונעות מהם לומר דברים מסוימים. כלומר, ניתן לומר כי הכנות של ילדים גדולה הרבה יותר בהשוואה למבוגרים. מופעיהם של אמני חושים מבוססים בעיקרם על אינטראקציה עם הקהל.

אין ביכולתו של אמן החושים לנהל את המופע שלו ללא תקשורת עם הקהל. במסגרת השיח עם הקהל אמן החושים בוחן את שפת הגוף, את טון הדיבור, את האינטונציה והיבטים נוספים בשיח עם הקהל. המשמעות היא שמופע מול ילדים אשר מתנהגים באופן טבעי ואינם עוטים על עצמם דמות שונה בעת המופע, היא גורם מסייע לאמן החושים ולמופע.

 

התלהבות יצרית

מופעים של אמני חושים הם עניין מלהיב ומסעיר עבור כולם. עם זאת, מובן כי ההתרגשות של ילדים ממעשיהם של אמני חושים גדולה עשרות מונים בהשוואה להתלהבות של ילדים. מראה פניו של ילד אשר רואה בפעם הראשונה בחייו את השימוש בטלקינזיס לכיפוף כפית הוא מראה של תדהמה והתלהבות ראשוניים. עבור ילדים מדובר בחוויה מסעירה המותירה את חותמה לזמן רב.

 

באילו פעילויות

מופעים של אמני חושים יכולים להתאים למגוון רחב של אירועים. בדרך כלל הורים רבים נוטים להזמין אמני חושים לימי הולדת בבית לטובת הנאה של ילדים נוספים מהגן או מבית הספר. עם זאת, ניתן להזמין אמני חושים גם לאירועי סוף שנה, ברית או בריתה ואירועים אחרים. כל שעליכם לעשות הוא למצוא אמן חושים במרכז שיוכל לספק את מבוקשכם.

 

יד

מה היה לנו עד עכשיו?