דף הבית » כללי » מה חשוב לדעת לפני הובלת דירה מרוחקת?

מה חשוב לדעת לפני הובלת דירה מרוחקת?

מעבר לדירה מרוחקת הוא אתגר שונה ממעבר פנים עירוני. הוא מצמצם את המועדים האפשריים לביצועו, והנסיעה הארוכה מחייבת הערכות מיוחדת ולתעריף שונה. מאמר זה מפרט את ההבדלים והפתרונות למשינה זאת

החוויה הישראלית של מעברי דירה מאופיינת לרוב במעברים למרחקים קצרים עד בינוניים, גם בגלל תרבות השכרת הדירות וגם בגלל גודל המדינה. אך, לעיתים, ישנם מצבים בו המעבר הוא למרחק של מאות קילומטרים. עבור הדיירים שמבצעים את המעבר מדובר בשינוי משמעותי בחייהם וליום המעבר עצמו יש אתגרים מיוחדים בגלל המרחק.

 

תכנון מוקפד מצמצם הפתעות

בניגוד למעבר דירה באותה עיר, הובלה ליעד מרוחק אינו מאפשר לחזור לדירה הקודמת במקרה ומתעוררת בעיה כלשהי. לכן מבצע המעבר חייב להיות מתוכנן בקפידה. כל דבר שתוכלו להקדים ולעשות לפני יום המעבר עצמו עדיף שיעשה בטרם עת.

כמו כן, תשתדלו ליצור קשר עם חברות הובלה פוטנציאליות בהקדם האפשרי, כך תוכלו לבחור תאריך נוח ויהיה לכם זמן להתמקח על מחיר ההובלה. אם זוהי חוויה ראשונית עבורכם, התייעצו עם אחרים שביצעו מעבר לרחוק ולימדו מהטעויות שלהם. כמו כן, התייעצו עם מקצוענים כמו אלה העובדים בחברת פיק-אפ הובלות – זה המקצוע שלהם.

 

המרחק משפיע על המחיר

גם אם פינוי הדירה ואכלוס החדשה אינם דורשים שימוש באמצעים מיוחדים ומבוצעים במהירות, המרחק בין היעדים משפיע על מחיר ההובלה בגלל שהיא לוקחת יותר זמן. הנסיעה הארוכה עשויה להכפיל או לשלש (תלוי במרחק) את הזמן הנדרש למעבר מרחוק בהשוואה למעבר בתוך העיר.

לנסיעה הארוכה יש גם השפעה על אופן אריזת התכולה ולעיתים על סוג המשאית שתבצע את המעבר. לכן חיוני לבחור בחברת המתמחה במעברים מסוג זה, כמו פיק-אפ הובלות, שכן לא כדאי להמר על הצעות מפתות של חברות לא מנוסות בהובלה לרחוק. מה שתשלמו עליו בזול עלול לעלות לכם ביוקר

 

השכמה עם שחר ועדיף בלי גשם

בעוד מעבר ליעד קרוב מאפשר גמישות יחסית במועדים, הרי שהובלה לרחוק מצמצמת אותם. מעבר מסוג זה עדיף שיתחיל מוקדם בבוקר עם פיק אף הובלות, גם כדי לחמוק מהפקקים, ובכך להקדים ככל האפשר את ההגעה ליעד.

לכן, מעבר ביום קצר כמו שישי או ערב חג הוא פחות אידיאלי, על אחת כמה וכמה בחורף. כמו כן, עדיף שהמעבר יתבצע במזג אוויר נוח יחסית ולאור העובדה שמדובר במעבר לדירה מרוחקת קחו בחשבון גם את מזג האוויר בסביבה החדשה שלכם

 

ניצול הזדמנויות

כל מעבר, על אחת כמה וכמה ליעד מרוחק, הוא הזדמנות לחולל שינוי ולעיתים הוא נובע מצורך זה. פתיחת דף חדש יכולה לכלול גם הפרדות מרהיטים, בגדים, מכשירים, הרגלים וכל מה שרציתם להיפטר ממנו אך שגרה החיים ודחף האגרנות לא אפשרו לכם לעשות לפני כן. תחלקו את השלל לחברים ומשפחה או שתציעו אותו למכירה באתרי אינטרנט ואפליקציות למוצרי יד שנייה.

דירה מרוחקת

מה היה לנו עד עכשיו?