דף הבית » כללי » צילום מזון מקצועי – איך עושים את זה נכון?

צילום מזון מקצועי – איך עושים את זה נכון?

יודעים להכין אוכל ברמה גבוהה ורוצים להשוויץ בו? הגיע הזמן שתתחילו לצלם את האוכל שלכם ולהעלות לרשתות החברתיות שלכם, שכולם ידעו כמה אתם

מוכשרים.

אולי סתם תרצו לשתף חוויות טעמים מטיולים שלכם.

ריכזנו עבורכם רשימת המלצות לצילום האוכל שלכם ברמה מקצועית:

 

הכול מתחיל באוכל מקצועי

צילום מקצועי של אוכל מתחיל באוכל מקצועי. תמונה מטרתה להעביר ולשקף את המציאות, לכן תמונה של אוכל לא תצא טוב אם האוכל עצמו לא נראה טוב ולא טעים במיוחד. כאן נכנסים כישורי הבישול שלכם לתמונה (תרתי משמע). אתם יכולים להיות הבשלנים הטובים ביותר אבל על מנת להגיע לרמת בישול אחרת עליכם להשתמש גם בכלי הבישול ברמה הגבוהה ביותר. למשל אם אתם אשפי הבשר ורוצים להשוויץ לכולם, כדאי לכם לקנות את הגריל המקצועי ביותר שייתן לכם תוצאות מטורפות. את התוצאות האלה תוכלו לצלם ולהעלות לרשתות כדי שכולם ידעו איזה שפים מדהימים אתם. במידה ואתם אכן אשפי הבשר ואין לכם את הגריל המושלם ואתם מתלבטים איזה גריל לקנות, כדאי לבדוק אצל חברת Weber Israel הידועים כמשווקים המובילים בתחום.

 

אפשר לצלם מקצועי גם מהפלאפון

אז אתם מבשלים מצוין ויש לכם את הכלים המושלמים לצורך הבישול, זה הזמן להתחיל לצלם ולהראות לכולם. איך תעשו את זה? תוכלו להיעזר במצלמה מקצועית לצורך הצילום אבל גם לצלם מהפלאפון ברמה לא פחות טובה. שימו לב שבמרבית הפלאפונים יש אפשרות ייחודית במצלמה לצילום של אוכל. האפשרות הזאת תתן לכם תוצאות ברמה מצוינת. בנוסף לאפשרות הזו, חשוב שהמצלמה עצמה תהיה איכותית ושיהיו תנאי תאורה מתאימים. איכות המצלמה ותאורה הם הדבר החשוב ביותר לצילום מקצועי. בסוף אי אפשר באמת להעביר את הטעם דרך תמונה, אבל תמונה איכותית עם תאורה נכונה תדע להעביר את המסר בצורה הקרובה ביותר למציאות ולגרות את כולם.

 

אל תתביישו להשתמש בפילטרים

פילטרים נועדו על מנת להפוך את התמונות שלנו לטובות יותר. הרבה אנשים חוששים להשתמש בפילטרים על מנת שלא יחשדו בהם שהם "מזייפים" את המציאות. אין לכם ממה לפחד. מעבר לזה שכולם משתמשים בפילטרים וזה נפוץ מאוד, הפילטרים שיעזרו לכם לצלם את האוכל שלכם בצורה מקצועית לא יזייפו כלום אלא רק יוסיפו ויעניקו לתמונה שלכם מראה מקצועי ומגרה יותר. כשאתם בוחרים פילטר חשוב שתבחרו את הפילטר שיהפוך את התמונה שלכם למגרה ביותר.

 

עניין של נקודת מבט

הכול בחיים הוא עניין של נקודת מבט ובעיקר כשמדובר בתמונה. כשאתם מצלמים את האוכל שאתם הכנתם חשוב לבחור את נקודת הצילום הטובה ביותר שתקיף את כל האוכל. חשוב לצלם בזווית מגרה אבל גם באופן כזה שהכול יכנס לתוך התמונה. זווית צילום טובה תהפוך את התמונה שלכם למקצועית ביותר. כדאי לנסות גם לגוון בזוויות הצילום.

 

פסטה

מה היה לנו עד עכשיו?