דף הבית » אירועים ואטרקציות » קלאסית או אקוסטית? 4 טיפים לבחירת גיטרה

קלאסית או אקוסטית? 4 טיפים לבחירת גיטרה

מעוניינים לרכוש גיטרה חדשה? בין אם אתם חדשים בעולם הנגינה ורוצים ללמוד לנגן מאפס ובין אם אתם כבר נגנים מקצועיים ומעוניינים לרכוש גיטרה חדשה, הגעתם למקום הנכון! קיימים מספר הבדלים שחשוב להכיר בין גיטרה קלאסית וגיטרה אקוסטית. במאמר זה נפרט 4 טיפים לבחירת גיטרה: החל מתקציב, דרך סוג המיתרים, נוחות הנגינה, ועד לצליל עצמו. חשוב להכיר את כלל ההבדלים בין סוגי הגיטרות כדי לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם לגיטרה שתרכשו.

 

גיטרה קלאסית: מה חשוב לדעת

גיטרה קלאסית נחשבת לגיטרה המושלמת לנגנים מתחילים. אם רק התחלתם לנגן או שעוד לא התחלתם ואתם מחכים לבחור את הגיטרה הנכונה לקראת תחילת התחביב שלכם, דעו שגיטרה קלאסית בהחלט תעשה את העבודה מהבחינה שהיא קלה יחסית לנגינה ולרוב היא תהיה זולה יותר מגיטרה אקוסטית.

 

גיטרה אקוסטית: האם היא עדיפה ולמי

גיטרה אקוסטית תהיה לרוב יקרה יותר בשל מספר הבדלים לעומת גיטרה קלאסית, שנפרט בהמשך. מה שהכי חשוב לדעת לגבי גיטרה אקוסטית הוא שתיבת התהודה שלה תהיה גדולה יותר, והמיתרים שלה כולם עשויים ממתכת.

 

4 טיפים לבחירת גיטרה: קלאסית או אקוסטית, מה כדאי?

נפרט כעת 4 טיפים לבחירת גיטרה כך שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ביותר לקראת רכישת הגיטרה הבאה שלכם:

  1. תקציב: מה התקציב שאתם מייעדים לגיטרה שלכם? אם אתם מעדיפים אופציה זולה כדאי לבחור בגיטרה קלאסית. אם אתם לא מוכנים להתפשר, תוסיפו סכום מסוים לתקציב שלכם ותוכלו לבחור בגיטרה אקוסטית איכותית.
  2. מיתרים: כפי שפורט קודם, כל המיתרים בגיטרה אקוסטית מתכתיים. בגיטרה קלאסית לעומת זאת, המיתרים יהיו או עשויים כולם מניילון, או שחלקם מניילוון וחלקם ממתכת. הדבר משפיע כמובן על איכות הנגינה וסוג הצליל.
  3. נוחות הנגינה: במיוחד אם אתם מתחילים מאפס רצוי להתחיל מגיטרה קלאסית. שואלים את עצמכם למה? משום שמדובר בסוג גיטרה נוח יותר למתחילים: המיתרים עבים יותר, כואבים פחות לנגינה, וקל יותר להתרגל אליהם במהירות. אחרי תרגול רב כמובן שיהיה אפשר לנגן בקלות גם על מיתרים של גיטרה אקוסטית, בדיוק כמו על גיטרה קלאסית.
  4. צליל: יש הבדל משמעותי בין הצלילים של גיטרה קלאסית לעומת אקוסטית. גיטרה קלאסית תפיק צלילים יותר רכים ועגולים, בעוד שגיטרה אקוסטית מפיקה צלילים חדים ובהירים. במוזיקה פופולרית נשמע יותר צלילים של גיטרות אקוסטיות, בעוד שהגיטרה הקלאסית נפוצה לנגינה במוזיקה קלאסית כגון פלמנקו ועוד.

 

לסיכום

אין נכון או לא נכון בבחירת הגיטרה הראשונה, אבל חשוב להכיר את ההבדלים בין שני הסוגים העיקריים של הגיטרות: גיטרה קלאסית לעומת אקוסטית. יש שוני גדול מאוד בין סוגי הגיטרות, החל מתקציב, דרך מיתרים, נוחות הנגינה והצליל המופק. בסופו של דבר בחרו את הגיטרה שתרגישו הכי בנוח לנגן בה.

כלי נגינה

 

מה היה לנו עד עכשיו?