דף הבית » כללי » ראש הממשלה הבא – 4 יתרונות בקורס דיבייט לילדים

ראש הממשלה הבא – 4 יתרונות בקורס דיבייט לילדים

תהיתם איך להעסיק את ילדכם? קורס דיבייט זו אפשרות מעולה. אם חיפשתם קורס לילד שעוזר בפיתוח תכונות אופי רבות, עיצוב האישיות ומעין חוג מעשיר שיספק לילד גם תעסוקה, גם הנאה וגם דרך להשכיל וללמוד יכולות חדשות, קורס דיבייט זה פתרון נהדר. אז מה היתרונות בקורס שכזה?

 

מה זה קורס דיבייט?

קודם, נבין מה כולל בתוכו קורס דיבייט. קורס שכזה מאפשר לקבוצה לעבוד יחד ובנפרד על הבעת דעה בנושא מסוים – כל אחד או קבוצה בוחרים צד בדיון והוגים טיעונים משכנעים כנגד הצד השני, תוך כדי ניסיון להיכנס לראשו של האחר, להבין מה יכול לטעון כנגד זה ולמצוא פתרון ותגובה הולמת. הילדים לומדים לעבוד יחד ובנפרד, להסתכל על כל הטיעונים האפשריים ולהתכונן בחוכמה להמון סיטואציות.

 

פיתוח יכולת התבטאות והבעה

פיתוח היכולת להתבטא כאוות נפשך – קורס דיבייט לילדים ונוער מלמד בדיוק את זה. הקורס נותן לילדים את היכולת ללמוד ולתכנן את מה שירצו להגיד, להתבטא בצורה משכנעת והכי חשוב – לדעת להביע כל זאת באופן מדויק וללא היסוס. הילדים לומדים איך לדבר ברהיטות על כל נושא בו יחשקו.

 

איך קורס דיבייט עוזר בכושר מנהיגות?

יחד עם הכישורים האחרים המגיעים עם קורס הדיבייט, הילדים צוברים ביטחון למשוך איתם קבוצה. כל הרעיון של דיבייט זה לשכנע את הצד השני, לגרום לו להבין שדעתך היא הצודקת ולסחוף אותו איתך. הילדים לומדים לקחת אחריהם אנשים באמצעות מילים חכמות וכוח שכנוע.

 

יכולת התמודדות מול קהל

ויכוחי דיבייט – בהם כל צד בנושא עולה מול כולם, מביע את דעתו ומנסה לשכנע את הכלל – דורשים כמובן, יכולת דיבור מול קהל. יותר מזה, הם דורשים יכולת התמודדות עם הקהל – לדעת לא לשעמם, לתקשר ולהתגמש תוך כדי, להיתפס לפעמים לא מוכן ולאלתר – הכל בלי להיות נבוך, להציג עמדה חזקה אל מול עשרות עיניים צופות. לאחר תרגול בקורס, זה נהיה קל יותר.

 

פיתוח חשיבה והגייה של רעיונות מחוץ לקופסה

כחלק מההתכוננות לשיח הדיבייט, הילדים צריכים לבוא עם טיעונים משכנעים מאוד, אבל גם יצירתיים מאוד. בשביל למשוך את הקהל ולשכנע, צריך ללמוד לגוון, להוסיף משהו חדש לשיח ולחשוב על כיוונים שונים מהטיעונים הרגילים. יותר מזה, על הילדים נדרש לחשוב ממש כמו מי שעומד מולך – לנסות להבין את העמדה שלו, לגלות מה עובר בראשו ומה יטען – כל זה כדי להביא טיעונים נגדיים, או פשוט טיעונים משכנעים ומספקים שיחזקו את עמדתך ויחלישו את עמדת הצד השני.

 

לסיכום…

קורס דיבייט לילדים זו החלטה נועזת, אך גם כזו שתוסיף ערכים חשובים לילדכם. הקורס מלמד את הילדים איך להתבטא, לחשוב יותר טוב, להיות מנהיג בעצמו – אך גם לדעת איך להסתכל על המצב מהצד השני, לשכנע אותו בדעתך ואת שאר הנוכחים בדיבייט. הקורס מוסיף ומפתח בילדים יכולות חיוניות ביותר לחיים.

ויכוח ילדים

מה היה לנו עד עכשיו?