דף הבית » כללי » שעה של שקט – 3 הצגות הילדים שאתם חייבים להכיר

שעה של שקט – 3 הצגות הילדים שאתם חייבים להכיר

להצגות ילדים ישנן יתרונות רבים בהתפתחות הילד בגיל הרך, וזאת מעבר לשקט שזה מביא לנו ההורים. צפייה בהצגות ילדים מעניקות לילד את הבסיס לעולם הערכים והתוכן שהילד יזדקק להם בהתבגרותו. במאמר הזה אנו נרחיב על מספר שאלות בנושא: מדוע כדאי לקחת את הילדים שלנו להצגות ילדים? מאיזה גיל כדאי לקחת את הילד להצגת ילדים? כמה יעלה לנו כרטיסים להצגות? וכמובן, לא נשכח להמליץ על מספר הצגות הילדים שאתם חייבים להכיר.

 

מאיזה גיל כדאי לצפות בהצגות ילדים?

הבעיה המרכזית בלקיחת פעוט בגיל צעיר מאוד להצגת ילדים היא בעיית הריכוז במשך זמן ממושך. פעוטות בגיל הרך נוטים לאבד את הריכוז מוקדם. ולכן, מומלץ להתחיל לקחת את הפעוט שלנו להצגות ילדים בגיל שנה וחצי – שנתיים ולהצגות קצרות בלבד, לא יותר מ- 45 דקות.

מעבר לכך, ברור לכולנו שלכל הצגת ילדים טווח הגילאים שלה. לפני שאנו מזמינים כרטיס להצגת ילדים עבור הילד או הפעוט שלנו, נוודא שההצגה מותאמת לטווח הגילאים הרלוונטי.

 

איפה כדאי לצפות בהצגת ילדים?

בנושא זה נוטים להקל ראש, אך זה הוא נושא חשוב מאוד עבור הילד שלנו. התנאים הפיזיים במהלך ההצגה צריכים להתאים לילדים קטנים. אצל פעוטות עד גיל 3 מומלץ לשבת במקומות שמאפשרים תנועה לפעוט שלנו, הצגות בשטח פתוח. בהצגות בשטח פתוח לרוב יושבים על משטח המאפשר תנועה לפעוטות, כמו: מחצלת, כסאות נמוכים וכו׳.

 

כמה עולה כרטיס להצגת ילדים?

על שאלה זו כמובן שאין תשובה חד משמעית, כל מופיע ותאטרון בעל מחירים שונים מהאחר. אך לרוב הצגות ילדים, המחיר ינוע בין 50 ש״ח ל- 200 ש״ח עבור כרטיס בודד.

 

הצגות ילדים שחייבים להכיר

נשיקה בכיס

נשיקה בכיס הינה מעין מחזמר מוסיקלי אשר מספר על חברות אמת ואהבה בין ילדים. בעלילת המחזמר ארבעה חברים הכי טובים שאחת מהם עוברת יחד עם משפחתה לאמריקה, במהלך המחזמר הארבעה מחליטים לעשות הכול כדי להישאר יחד. המחזמר מוגדר עבור גילאי 5 ומעלה.

 

ממלכת הצעצועים

ממלכת הצעצועים מזכירה בעלילה שלה את ״צעצוע של סיפור״. ההצגה מיועדת עבור גילאים 2 עד 10.

 

הקץ של העץ

סיפור ההצגה מספר את סיפורם של עורב וינשוף המתגוררים יחדיו על עץ יחיד ביער. ההצגה מיועדת לגילאי 6 ומעלה.

 

לסיכום,

הצגות ילדים הן תוספת חשובה מאוד להתפתחות והתבגרות הילד שלנו, מחקרים קבעו זאת. החל מגיל שנה וחצי – שנתיים, הפעוט שלנו כבר מוכן לצפות בהצגת ילדים קצרות מבלי לאבד ריכוז. עם זאת, חשוב לשים לב על עניין הישיבה, לפעוטות קשה לשבת בשקט ומבלי לזוז זמן רב ולכן עדיף לבחור מקום ישיבה המאפשר תזוזה של הפעוט.

ההצגות ילדים

מה היה לנו עד עכשיו?