דף הבית » טיפים בצילום » 8 טיפים לצילום מקצועי

8 טיפים לצילום מקצועי

חשבתם פעם איך לצלם תמונות מושלמות? רוצים לצלם בצורה מקצועית ולא יודעים איך? אז במאמר הבא נציג לכם טיפים מקצועיים שיעזרו לכם מאוד לצלם כמו צלם מקצועי, ולא, זה ממש לא משנה באיזו מצלמה אתם משתמשים:

 

שימוש במסגרות טבעיות

מומלץ להשתמש באלמנטים כאלו ואחרים על מנת ליצור מסגרות שיראו טבעי סביב האובייקט שבחרתם לצלם. המסגור לא חייב להתבצע מכל הכיוונים, לפעמים אפילו שתי צלעות בלבד יכולות לשדרג את התמונה.

 

שלבו תנועה

כשאתם מצלמים אובייקט שנמצא בתנועה כלשהי, כדאי שתשתמרו מרווח מלפניו בכיוון שכלפיו הוא נע. כך תיווצר תחושה של דינמיות וחיות.

 

זה עניין של זוויות

שימוש בזוויות שונות יעזור לכם מאוד לייצר נקודת מבט מקורית ולא שגרתית על הדבר שאותו אתם מצלמים. כל שינוי של זוויות יכול לייצר סיפור אחר כמו גם פרשנות שונה. מומלץ לנסות!

 

שימו לב לשטח השלילי

שטח שלילי הוא בעצם השטח שנמצא מאחורי או לפני האובייקט שבחרתם לצלם. כדאי להקדיש תשומת לב גם לשטח הזה ולראות מה מתרחש בו. למשל, חשוב שהשטח מאחור לא ימשוך את כל הפוקוס ביחס לאובייקט עצמו.

 

עומק

עומק הוא אמצעי חשוב שיכול לגרום לכל תמונה להיות עשירה ורב ממדית. יש כמה דברים שמשפיעים על יצירת עומק בתמונה:

 

עומק שדה

רקע מטושטש יותר שאפשר לייצר עצמאית על ידי שינוי הפוקוס.

 

גוונים

גוונים בהירים מצטיירים כרחוקים יותר לעומת גוונים כהים שמצטיירים כקרובים מאוד.

 

נקודת מגוז

כמו רחוב. קווים מקבלים שמייצרים אשליית מפגש בנקודה רחוקה באופק.

 

הציבו את האובייקט בחזית

כשרוצים לקבל עומק נוסף בתמונה, כדאי לשים את האובייקט הרצוי בחזית או במונח מקצועי יותר: בפורגראונד. זה יעניק מצד אחד היבט מסקרן יותר, ומצד שני הצופה יקבל תחושה שהוא מעורב יותר בתמונה.

 

השתקפויות וצללים

שימוש באלמנטים של צללים והשתקפויות יעניק יותר דרמה ועניין לתמונה שלכם, ואפשר לעשות את זה בהרבה דרכים שונות.

 

צילום בשעות מסוימות

כל צלם מקצועי יודע שיש שעות מסוימות שיעניקו לתמונות שלו טאצ' מיוחד:

 

שעת הקסם

שעת השקיעה בה הכל נצבע בגוונים חמים ומלטפים. בשעה זו יש פחות ניגודים של צבע ובמקביל האור הופך לזהוב. בשעה זו כל התמונות יוצאות יפה יותר מבשעות אחרות, ובישראל היא מתרחשת סביב השעה 17:00 (שעון חורף).

 

השעה הכחולה

אורכת כ- 20 עד 30 דקות ברגעי הזריחה הראשונים או בקרניים האחרונות של השמש בשקיעה. התמונות מקבלות גוונים כחולים וקרים, ובישראל זה מתרחש בין 5:30-6:00 בבוקר, ובין 17:45-18:15 בערב (שעון חורף).

 

לסיכום

לצלם תמונות מקצועיות זה דבר אפשרי ולא מסובך כלל. צריך להגדיל ראש, לצאת מהקופסה ולהקדיש תשומת לב לכמה דגשים חשובים, למשל: יצירת עומק לתמונה, צילום בשעות מסוימות, לשלב צללים, תנועה, מסגרות טבעיות וצלליות. כמו כן, יש למקם את האובייקט בחזית ולשים לב לשטח השלילי ולזווית הצילום. בהצלחה!

מה היה לנו עד עכשיו?

ספר
טיפים בצילום
טיפים לצילום בוק בת מצווה

הרגע המרגש בחייה של כל ילדה יהודיה הוא המעבר לנערה כלומר – הבת מצווה. עוד מלפני כמה עשרות שנים כל עניין המסורת של בת המצווה

קרא עוד »
עדשה
טיפים בצילום
דברים שחובה להביא לצילומי תדמית

חשיבות צילומי התדמית בימינו, חשוב לייצג את התדמית העסקית באופן מכבד שניראה טוב ומתאים לרוח העסק אותו רוצים לצלם. הוויזואליות בתקופה הזו מהווה פתח ליצירת

קרא עוד »
חופה בים
טיפים בצילום
איך לצלם את טקס החופה

טקס החופה הוא אחד הטקסים הוותיקים והפופולאריים  בעולם כל דת וחברה במנהגים ובצורה שלה. בטקס בו מתאחדות שני אנשים מתוך אהבה, רצון ושמחה אין דרך

קרא עוד »
צילומי סמאש קייק בקלות
טיפים בצילום
צילומי סמאש קייק בקלות

החלטתם לעשות לקטנטנים שלכם צילומי סמאש קייק – צילומים מתוקים של הילדים לצד עוגת יום הולדת. הנה כמה דברים שכדאי לדעת כדי שסשן הצילומים של

קרא עוד »