טיפים בצילום

בימינו, התמונות שאנחנו מצלמים מופיעות בכל מקום. בנוסף לתמונות הקלאסיות – שנשמרו באלבום ושימשו בעיקר להעלאת זיכרונות, היום התמונות הם הפרצוף שלנו ברשתות החברתיות – פייסבוק, אינסטגרם וכו'. הצילום הפך לתחביב נפוץ ולא רק בקרב מקצוענים, תמונה איכותית נותנת לנו זיכרון חזק יותר, רושם טוב יותר ומאפשרת לנו לעורר בצופה תחושות של התפעלות והנאה. לכן אספנו במיוחד בשבילכם שישה טיפים בצילום שיעזרו לכם לצלם את התמונה המושלמת, בואו נתחיל.

 

להלן מספר טיפים בצילום שחשובים לכל צלם

יציבות

רעידות ותזוזות בזמן הצילום, גם אם קלות, יכולות להוביל לתמונות מטושטשות. קודם כל, אם יש אפשרות, השימוש בחצובה הוא המומלץ ביותר להשגת יציבות מרבית. אך גם ללא חצובה ניתן למנוע תזוזות. שנית, כדי לשמור על יציבות צריך לאחוז במצלמה בשתי הידיים ובשתי נקודות אחיזה שונות. שלישית, כדי לתת תמיכה מרבית ולמנוע התעייפות של הידיים, הצמד את המרפקים לצידי החזה ותיצור עוד נקודות תמיכה שימנעו תזוזות בזמן הצילום.

חוק השני שליש

כאשר העין האנושית בוחנת תמונה, היא אינה מתמקדת במרכז התמונה אלא נודדת לצידי התמונה. לכן צלמים משתמשים בחוק השני שליש – חוק פשוט, אך בסיסי וחשוב ביותר. בעת צילום, דמיין כי את התמונה חוצים ארבעה קווים, שניים לרוחב ושניים לאורך, כמו הקווים במשחק של איקס עיגול.

כעת בזמן הצילום מקם את אובייקט התמונה (בין אם אדם או פריט נוף) על אחד הקווים האלה (בעדיפות למיקום על נקודת המפגש בין הקווים) כך שהאובייקט מחלק את התמונה לשליש ולשני שליש. כך תייצר קומפוזיציה מושלמת שתהפוך את התמונה למעניינת יותר ותבליט את האובייקט.

אל תהסס להשתמש בפוקוס

הפוקוס מאפשר למקד שכבות מסוימות בתמונה ולטשטש שכבות אחרות. כך למשל כאשר אתם מצלמים אדם אתם יכולים להתמקד בו, ולטשטש את הנוף שמאחוריו. שחקו עם הפוקוס בטרם הצילום ותבדקו אם באפשרותכם לשדרג את התמונה.

למד את מאפייני המצלמה שלך

לכל מצלמה, בין אם אתה מצלם באייפון או במצלמה יקרה ומקצועית, יש את הפיצ'רים המיוחדים שלה. למד על מצבי הצילום השונים, תלמד איך לשלוט בפוקוס ובזום, איך להפעיל ולכבות את הפלאש וכו'.

תאורה

אור חזק מידי, או לחלופין מחסור בתאורה, יובילו לתמונות בינוניות בהן העצמים אינם ברורים או לא ניתנים להבחנה. דאג לכך שאתה לא מצלם עם הפנים לכיוון האור אלא שהעצמים שאתה מצלם הם המוארים. בנוסף נסה לצלם שעתיים לפני הזריחה או שעתיים לפני השקיעה – הזמנים בהם התאורה הטבעית היא המתאימה ביותר לצילום.

פילטרים

אין מה לעשות, היום כולם משתמשים בפילטרים. לפילטרים יש מספר שימושים – מהגנה על העדשה מנזקי הסביבה והשמש ועד שיפור הצבעים ומניעת השתקפויות. למדו והשתמשו בפילטרים השונים כדי להשיג תמונה חיה ואיכותית יותר.

כמעט שכחנו את הדבר הכי חשוב – להנות!

טיפים בצילום

עדשה
טיפים בצילום

דברים שחובה להביא לצילומי תדמית

חשיבות צילומי התדמית בימינו, חשוב לייצג את התדמית העסקית באופן מכבד שניראה טוב ומתאים לרוח העסק אותו רוצים לצלם. הוויזואליות בתקופה הזו מהווה פתח ליצירת

קרא עוד »
חופה בים
טיפים בצילום

איך לצלם את טקס החופה

טקס החופה הוא אחד הטקסים הוותיקים והפופולאריים  בעולם כל דת וחברה במנהגים ובצורה שלה. בטקס בו מתאחדות שני אנשים מתוך אהבה, רצון ושמחה אין דרך

קרא עוד »
צילומי סמאש קייק בקלות
טיפים בצילום

צילומי סמאש קייק בקלות

החלטתם לעשות לקטנטנים שלכם צילומי סמאש קייק – צילומים מתוקים של הילדים לצד עוגת יום הולדת. הנה כמה דברים שכדאי לדעת כדי שסשן הצילומים של

קרא עוד »
8 טיפים לצילום מקצועי
טיפים בצילום

8 טיפים לצילום מקצועי

חשבתם פעם איך לצלם תמונות מושלמות? רוצים לצלם בצורה מקצועית ולא יודעים איך? אז במאמר הבא נציג לכם טיפים מקצועיים שיעזרו לכם מאוד לצלם כמו

קרא עוד »